Produkty OVIGOR oraz OVIGOR Birds są efektem zespołowej pracy specjalistów z branży weterynaryjnej, technologii żywienia oraz praktyków, czyli hodowców. Procesy produkcyjne przebiegają na nowoczesnej linii produkcyjnej pod surową kontrolą właściwych, państwowych służb nadzoru z zachowaniem procedur HACPP. Wszystko to zapewnia bezpieczeństwo i jakość produktów Ovigor, idealnych do wspierania hodowli papug, kanarków i innych ptaków egzotycznych.

Mauser Birds

Preparat dla papug, kanarków i innych ptaków egzotycznych wspomagający formowanie zdrowych, mocnych piór o wysokiej elastyczności. Zawarta w preparacie metionina jest niezbędnym aminokwasem zawierającym w swym składzie siarkę. Składnik ten ma korzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie wątroby, szczególnie wchodzi w skład tych białek, które budują pióra. Zawarta w preparacie cholina jest szczególnie potrzebna w okresie intensywnego wysiłku – okres wymiany upierzenia. Obecność witaminy B4 (cholina) jest niezbędna w transporcie i przemianie tłuszczów..

VitaMixor Multi Birds

Doskonała kombinacja najważniejszych witamin, minerałów i aminokwasów dla papug, kanarków i innych ptaków egzotycznych. Zapobiega skutkom niedoborów witamin i mikroelementów w okresach największego zapotrzebowania: w okresie parowania, intensywnego wzrostu i rozwoju młodych, w sytuacjach stresowych, w okresie pierzenia oraz w czasie regeneracji po przebytych chorobach i w czasie szczepień.

VitaMixor E+Se Birds

Witamina E jest niezbędna do utrzymania wysokiej płodności oraz zachowania sprawności fizjologicznej mięśni i naczyń krwionośnych u papug, kanarków i innych ptaków egzotycznych. Selen w połączeniu z witaminą E korzystnie wpływa na prawidłowy rozwój i budowę mięśni. VitaMixor E+Se podawać przed łączeniem w pary, w okresie rozrodu i hodowli piskląt oraz przy niedoborze witaminy E i selenu.

OviBad Essence Birds

OviBad Essence to płynna sól do kąpieli dla papug, kanarków i innych ptaków egzotycznych. Zmiękcza wodę, przez co pióra po kąpieli stają się jedwabnie miękkie, lśniące i elastyczne. Kąpiel z dodatkiem płynu OviBad ułatwia ptakom pierzenie: usuwa kurz, łupież oraz zrogowaciały naskórek. Luzuje stare pióra, ułatwiając ich zrzucenie.

OviGrit 1 Birds

Łatwo przyswajalny grit, zawierający najważniejsze pierwiastki śladowe i substancje mineralne występujące w naturze. Zapewnia zdrowy wzrost i prawidłowe kształtowanie się układu kostnego papug, kanarków i innych ptaków egzotycznych. OviGrit Birds jest szczególnie ważny w codziennej racji pokarmowej w czasie formowania się jaj w organizmie samicy (silna skorupa) jak i w czasie wzrostu młodych.